Ensjø får nye innbyggere i februar- Marienfryd blokk B og C har innflytting!

Det flytter inn mange nye beboere på Ensjø i disse dager. Dette skjer fordi boligprosjektet Marienfryd som bygges av Veidekke har innflytting i ferdigstilte boliger.

Det er trinn to som omfatter 80 leiligheter i blokk B og C som har innflytting nå, fra før har 81 leiligheter i høyblokka blitt overlevert til sine eiere. Dette er 161 av totalt 350 boliger som skal bygges på området.

Marienfryd trinn 2 som gjelder hus B og C hadde salgsstart 27. oktober 2010 og fra midten av februar i år, så har de første beboerne fått over ta sine leiligheter. Byggestart for denne delen av prosjektet var i november 2011, selv om rivningen av de gamle lager lokalene som stod der var startet tidligere.

Det kan da se ut som om man har brukt 16 måneder på byggearbeidene. De første som kjøpte bolig har dermed etter 28 måneder, fått overta leiligheten som de har kjøpt.

Det store flotte gårdsrommet i mellom blokkene på Marienfryd ser ut til å bli et meget bra området som er stort og gir godt med lys til boligene. Dette området har vært en byggeplass frem til midten av februar og har ikke vært tilgjengelig før nå. Jeg tror at de nye beboerne vil få et flott og grønt uterom som vil tilføre betydelig trivsel og livskvalitet. Her kan man trygt leke og slappe av uten å bli forstyrret av biler.

Du kan se bilder fra området under her eller historiske bilder fra byggeperioden ved å følge denne linken.