Daniel lager hudpleie produkter på Ensjø

Ensjø aktuell informasjon er blitt tipset om en liten virksomhet som lager hudpleieprodukter på Ensjø. Det er Tallove, drevet av Daniel som bor her på Ensjø.

Daniel og moren lager naturlig hudpleie for hånd – ansiktskrem og leppepomade basert på norsk gressfôret storfetalg og økologiske og naturlige ingredienser. Kremene finnes i flere varianter for ulike hudtyper, og naturlig hudpleie er veldig skånsomt for sensitiv hud.

Alt produseres her på Ensjø, med god hjelp fra Daniels mor Maria som bistår i produksjonen. På Facebook siden som det er lenket til under i saken, kan du se hvordan produksjonen skjer. Daniel opplyser at når høsten og vinteren er på vei, kan det være verdt å nevne at produktene er helt frie for vann og hydrerer huden lenge – godt egnet mot tørt og kaldt klima.

Produktene sendes normalt i Posten, men siden Daniel holder til i nærmiljøet, nærmere sagt Gladengveien 7c (rett ved Kiwi), oppfordrer Daniel eventuelle lokale kunder til å hente direkte hos ham, her på Ensjø, for å spare miljøet.

PS! Daniel gir en naborabatt til folk som bor på Ensjø, den er på 20% om man benytter koden ENSJØ20.

Sjekk ut nettsiden til Tallove  

Her er Facebook lenken til Tallove